39. týždeň tehotenstva

39. týždeň tehotenstvaAko prebieha 39. týždeň tehotenstva? Okrem pravidelného vyšetrenia u lekára nezostáva nastávajúce matke nič iné než čakať, kedy sa jej dieťatku konečne zachce prísť na svet. Pretrvávajúce únava, nemotornosť a iné tehotenské ťažkosti mávajú často za následok to, že sa žena začne na pôrod vlastne tešiť. Všadeprítomné obavy ju síce neopúšťajú, ale dĺžka tehotenstva vedie k túžbe, už aby to bolo :-).

Taška do pôrodnice je pripravená a všetky potrebné dokumenty sú v poriadku, tak teda nezostáva už nič iné, len než si ujasniť kde a prečo chce tehotná žena rodiť, koho chce mať pri pôrode a kto ju odvezie do nemocnice. Mať jasno v týchto základých otázkach v tomto týždni tehotenstva je veľmi dôležité.

Priebeh samotného pôrodu sami príliš neovplyvníme, preto je nutné spoľahnúť sa na odborníkov. Organizačné záležitosti však podchytiť možné je, a preto je dobré mať všetko pripravené vopred a vyhnúť sa zbytočnému stresu.

Kedy ísť do pôrodnice:

  • kontrakcie sú silnejšie, ako tomu bolo doteraz, objavujú sa pravidelne a interval medzi nimi sa skracuje (za hraničné sa považuje interval pod 5 minút)
  • odtiekla plodová voda
  • výrazne sa znížila, alebo zvýšila aktivita plodu
  • dochádza k silnému vaginálnemu krvácaniu či silným bolestiam brucha
  • objavila sa silná bolesť hlavy, dvojité či neostré videnie

V prípade posledných troch bodov sa jedná o príznak zdravotných komplikácií, a preto je nutné vyraziť do nemocnice okamžite! Aj v takýchto situáciách sa dá veľmi často pomôcť, ak je pomoc vyhľadaná včas. Preto je dobré, keď je človek pripravený a informovaný.

Mohlo by vás zaujímať

4. týždeň tehotenstva

4. týždeň tehotenstva

Ako prebieha 4. týždeň tehotenstva? V tomto týždni tehotenstva sa začínajú u budúcej matky prejavovať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.