6. týždeň tehotenstva

6. týždeň tehotenstvaAko prebieha 6. týždeň tehotenstva? V šiestom týždni tehotenstva sa môže u nastávajúcej matky objaviť slabé špinenie alebo krvácanie. Väčšinou sa nejedná o závažný príznak, napriek tomu je nutné tieto prejavy vždy konzultovať s lekárom, aby sa prípadné riziko naozaj spoľahlivo vylúčilo. Prvý trimester tehotenstva je totiž veľmi nebezpečný z hľadiska samovoľného potratu.

Príznaky tehotenstva na sebe každá žena pociťuje úplne individuálne. V tomto období sú u niektorých tehotných už takpovediac v plnom prúde, iné ženy naopak o svojom tehotenstve nemusia fyzicky vôbec ani vedieť.

Ako sa vyvíja embryo v 6. týždni tehotenstva

Na konci šiesteho týždňa meria embryo asi 3 mm a je teda veľké približne ako zrnko šošovice. Pri gynekologickom vyšetrení s pomocou ultrazvuku už sú na hlavičke viditeľné miesta, kde sa neskôr vytvoria oči, uši a nos. Dobre počuteľný býva mierny tlkot srdca, pričom počet úderov srdiečka sa pohybuje okolo 100 až 160 za minútu, čo je takmer raz toľko ako u dospelého človeka.

Na tele sa objavujú viditeľné výstupky, z ktorých sa časom vyvinú ruky a nohy. V šiestom týždni sa tiež vytvárajú čreva, prvé tkaniva pľúc vo vnútri tela embrya a mozog sa začína diferencovať.

Aj tento týždeň teda prebieha v znamení veľmi rýchleho vývoja, pri ktorom sú položené základy tých najdôležitejších orgánov v ľudskom tele.

Mohlo by vás zaujímať

4. týždeň tehotenstva

4. týždeň tehotenstva

Ako prebieha 4. týždeň tehotenstva? V tomto týždni tehotenstva sa začínajú u budúcej matky prejavovať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.