Úvod / Nepríjemnosti / Akné v tehotenstve

Akné v tehotenstve

akné v tehotenstve a ako sa ho zbaviťAko na akné v tehotenstve? Tak ako mnoho vecí v tele ženy počas tehotenstva ovplyvňujú rozbúrené hormóny, tak tak isto ovplyvňujú aj kvalitu pleti. Nemalé množstvo nastávajúcich matiek tak pri očakávaní narodenia svojho potomka musí zápasiť s nepríjemnými prejavmi akné na tvári, krku, dekolte a niekedy aj na chrbte.

Zvýšená hladina hormónov totiž podporuje funkciu mazových žliaz, ktoré sa tak ľahšie upchávajú, čo vedie k vzniku bolestivých pupienkov.

Čo pomáha na akné v tehotenstve:

  • treba si častejšie pleť umývať čistou vodou a pravidelne piť – voda pomáha odplavovať z tela nečistoty a škodliviny, čo napomáha správnej funkcii obličiek aj pokožky
  • nevystavovať pleť zbytočne slnečnému žiareniu a iným dráždivým vplyvom, používať len kvalitnú kozmetiku na báze vody
  • pleť je možné čistiť prípravkami vhodnými pre tehotné ženy – spomenúť sa dá napríklad krém Elicina, Sébium AKN od Bioderma apod.
  • v naozaj závažných prípadoch je nutné požiadať o radu lekára, ktorý môže predpísať silnejšie prípravky; napríklad aj s lokálnym antibiotickým účinkom

Dôležité je si však uvedomiť, že akné v priebehu tehotenstva, či už je akokoľvek nepríjemné, veľmi často vymizne samo od seba za nejaký čas po pôrode, preto nie je nutné sa ním v priebehu tehotenstva až tak znepokojovať.

Akné v tehotenstve
5 (99.49%) 39 hlasov

Mohlo by vás zaujímať

strie v tehotenstve ako im predchádzať a ako sa ich zbaviť

Strie v tehotenstve

Akonáhle sa strie v tehotenstve raz objavia, je prakticky nemožné sa ich zbaviť a, hoci …

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.