Bolesť bedier v tehotenstve

Bolesť bedier v tehotenstveRovnako ako priebeh pôrodu je aj priebeh celého tehotenstva u každej ženy úplne individuálny. Niektoré budúce matky prežívajú toto obdobie ako najkrajšie v živote, iné sa musia občas vysporiadať s nejakými tehotenskými ťažkosťami a občas sú bohužiaľ aj také ženy, ktoré očakávanie potomka vyložene pretrpia. Veľkým problémom bývajú hlavne v poslednej fáze tehotenstva bolesti chrbta, kĺbov, bolesť kostrče a bedier.

Obzvlášť nepríjemné bolesti v bedrách spôsobuje predovšetkým príprava ženského tela k pôrodu, kedy sa rozvolňujú väzy tvoriace panvové dno. Bohužiaľ proti tomu väčšinou nemožno nijako naozaj účinne bojovať. Bolesť bedier v tehotenstve väčšinou sama odznie ihneď po pôrode tak rýchlo, ako prišla.

Ako bolesti bedier v tehotenstve zmierniť:

  • veľmi účinné a uľavujúce býva pravidelné plávanie
  • ľahké cvičenie na pretiahnutie stuhnutých väzov a svalov
  • pomáhajú tiež prírodné doplnky stravy a vitamíny (kalcium, magnézium, kolagén)

Odporúčané postupy však bolesť naozaj iba zmiernia, nedokážu ju úplne odstrániť. Preto nezostáva než toto komplikované obdobie trpezlivo prečkať, striedať odpočinok s pohybom a vyhýbať sa nadmernej záťaži.

Mohlo by vás zaujímať

Bolesť pŕs v tehotenstve

Bolesť pŕs v tehotenstve

Bolesť pŕs býva jedným z vôbec prvých príznakov toho, že je žena tehotná. Väčšia citlivosť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.