Bolesť nôh v tehotenstve

Bolesť nôh v tehotenstveTento nepríjemný problém bolesť nôh v tehotenstve postihne v priebehu tehotenstva veľké percento žien, avšak nie vždy z rovnakého dôvodu. Bolesti nôh počas tehotenstva sa môžu objaviť prakticky kedykoľvek, ale najčastejšie je ich výskyt v treťom trimestri, kedy je telo ženy najviac zaťažené zmenami s tehotenstvom spojenými.

Typy bolestí nôh v tehotenstve

Brnenie a kŕče nôh z nedostatku horčíka

Väčšia spotreba minerálov v priebehu tehotenstva môže viesť ľahko k ich nedostatku v tele ženy. Pomôže ich zvýšené dopĺňanie v strave a nápojoch, pri veľkých problémoch lekár môže predpísať tablety alebo nejaké vhodné doplnky výživy.

Kŕčové žily

Bolesti spojené s kŕčovými žilami sa v priebehu tehotenstva často zintenzívnia. Dôležité je nohy odľahčovať opretím vo zvýšenej polohe a príliš nezaťažovať. Pomáhajú tiež zdravotné pančuchy a špeciálne gély.

Bolesť priehlavku a spodnej časti nohy

Bolesť tohto typu je spojená najčastejšie s váhovým prírastkom. Nohy je nutné nepreťažovať a chodiť v pohodlnej, najlepšie ortopedickej obuvi, ktorá klenbu nohy správne podoprie.

Opuchy nôh

Takisto opuchnuté nohy spôsobujú v tehotenstve často ťažkosti.

Mohlo by vás zaujímať

Bolesť kostrče v tehotenstve

Bolesť kostrče v tehotenstve

S blížiacim sa pôrodom, rastúcou hmotnosťou a zväčšujúcim sa bruškom potrápia mnoho nastávajúcich matiek aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.