Cestovné poistenie pre tehotné

Cestovné poistenie pre tehotné ženyV prípade, že sa tehotná žena chystá vycestovať do zahraničia, je veľmi vhodné, aby si vybavila cestovné poistenie navrhnuté špeciálne pre tehotné ženy. V inom stave je totiž riziko zdravotných ťažkostí pri zmene prostredia podstatne vyššie a lekárska starostlivosť v zahraničí môže byť pre mnohých finančne veľmi náročná. Rizikovosť cestovanie je preto vždy dobré konzultovať s gynekológom. Pokiaľ prebieha tehotenstvo bez problémov a matka aj plod sú v poriadku, nie je žiadny dôvod si vytúžený odpočinok napríklad pri mori nedopriať.

Čo zvážiť pred cestou do zahraničia v tehotenstve:

  • svoj zdravotný stav! – rozhodne nie je vhodné cestovať v pokročilom tehotenstve (nad 7. mesiac tehotenstva), pri tehotenskej cukrovke, anémií, viacpočetnom tehotenstve, vysokom krvnom tlaku, neštandardnom priebehu tehotenstva atď.
  • hygienické podmienky a riziko infekčných chorôb v mieste pobytu
  • dostupnosť lekárskej starostlivosti
  • spôsob dopravy, vzdialenosť a časový posun – nezabudnite myslieť na dostatočné pohodlie a možnosť odpočinku či pretiahnutie sa počas cesty
  • počasie – veľká zima, veľké teplo, výrazné výkyvy teplôt (netreba podceniť prípravu na zmenu podnebia)
  • riziká pri každodenných činnostiach – úrazy, pády, havárie a pod.

V prípade, že cestovanie schváli gynekológ, zdravotný stav matky aj dieťaťa je v poriadku a všetky ostatné riziká sú prijateľné, zostáva len zabezpečiť cestovné poistenie a hurá na dovolenku. Problém môže predstavovať iba skutočnosť, že poistenie tehotných žien ponúkajú len niektoré poisťovne a banky, a je spojené s niekoľkými podstatnými podmienkami a výnimkami. Vhodnú poisťovňu pre tehotné sa dá najlepšie nájsť podľa ohlasov na internete, alebo odporúčania známych.

Cestovné poistenie v tehotenstve

  • najčastejšie len do 6. alebo 7. mesiaca tehotenstva (24.28. týždeň)
  • nevzťahuje sa na tehotenské testy, úkony spojené s potratom, sterilizáciou alebo umelým oplodnením
  • väčšina poisťovní odmieta poistiť ženy s rizikovým tehotenstvom a tehotné ženy v pracovnej neschopnosti
  • je nutné zistiť si podrobne všetky výnimky a neodmeňované položky, rovnako ako prípadné doplnkové služby poistenia

Správnou poisťovňu si možno vybrať až po zvážení vhodného rozsahu poistenia, výluk alebo doplnkových služieb, ktoré sú v poistke od danej inštitúcie zahrnuté, a samozrejme stanovenia ceny, takto nastaveného poistenia tehotných žien.

Mohlo by vás zaujímať

Ako nepribrať v tehotenstve postup

Ako nepribrať v tehotenstve

Návod ako nepribrať v tehotenstve. Predovšetkým je nutné zdôrazniť, že v tehotenstve každá žena pribrať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.