Zubár v tehotenstve

Zubár v tehotenstveZubár v tehotenstve a ako to je so zubami počas tehotenstva. Existuje množstvo rozšírený mýtov a poloprávd o vplyve tehotenstva na chrup ženy. Pritom, keď sa o svoje zuby budúca matka stará rovnako svedomito ako pred otehotnením, nemusí sa zvýšenej kazivosti alebo krehkosti zubov obávať. Môže síce dôjsť k poklesu vápnika v organizme, ale zuby sa rozpadať a kaziť kvôli tomu naozaj nezačnú.

Väčším problémom sú takzvané ranné nevoľnosti v prvom trimestri. Žalúdočné kyseliny veľmi výrazne narúšajú zubnú sklovinu, preto sa neodporúča čistiť si zuby ihneď po zvracaní. Je dobré si ústa niekoľkokrát vypláchnuť vodou a počkať desať až pätnásť minút, než sa Ph v ústach opäť stabilizuje.

V priebehu tehotenstva by žena mala navštíviť svojho zubára ideálne dvakrát. Ak je pre ňu táto návšteva stresujúca, odporúča sa pred nutným zákrokom pristúpiť k použitiu lokálnej anestézií. Vhodné anestetikum nemôže bábätku ublížiť, ale adrenalín vyplavený do tela pri bolestivom zásahu určite áno.

Mohlo by vás zaujímať

Ako nepribrať v tehotenstve postup

Ako nepribrať v tehotenstve

Návod ako nepribrať v tehotenstve. Predovšetkým je nutné zdôrazniť, že v tehotenstve každá žena pribrať …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.